O autorze
Nazywam się Marcin Brzeziński i jestem właścicielem firmy Gogler. Rozwijam dziś biznesy ponad dwustu przedsiębiorstw w całym kraju, doradzając im w kwestii marketingu internetowego m.in. pozycjonowania, kampanii AdWords i reklam Facebook. Na NaTemat i INNPoland będę ambasadorem kwestii Polski Wschodniej, bo tutaj prowadzę i rozwijam własną firmę. Na moim blogu znajdziecie teksty na temat nowych technologii, testy gadżetów i sprzętu sportowego, z którego korzystam w wolnym czasie. EMAIL: m.brzezinski@gogler.pl

Duplicate content czyli dlaczego w Internecie nie można ściągać

Ściąganie opłaca się czasami na klasówce, ale w Internecie właściwie nigdy
Ściąganie opłaca się czasami na klasówce, ale w Internecie właściwie nigdy fot. fotolia
Tekst ważny dla wszystkich posiadaczy stron internetowych.

Ściąganie to najwspanialsza rzecz na świecie. Nasz umysł pozostaje w stanie spoczynku. Musimy tylko skrupulatnie skopiować coś po kimś. Podobno tytuł wynalazcy telefonu należy się Włochowi Antonio Meucciemu. Oficjalnie wszyscy kojarzymy z tym wynalazkiem Alexandra Grahama Bella. Pierwszy wynalazca nie miał pieniędzy, aby zgłosić swój wynalazek do Amerykańskiego Urzędu Patentowego. Wiele matek i ojców z uśmiechem na ustach przyjmuje informację o dobrych wynikach swoich dzieci w szkole, choć zdają sobie sprawę, że ściągały na klasówkach. Podsumowując, mądre ściąganie bywa opłacalne. Jednak od każdej reguły musi być wyjątek. Wyjątek potwierdzający regułę.

DUPLICATE CONTENT W GOOGLE
Takim odstępstwem będzie bez wątpienia duplicate content w Internecie - treści kopiowane z innych stron www. To informacja kluczowa dla właściwie każdego posiadacza strony internetowej. Zacznę od podstawowego argumentu. 70% polskich Internautów znajduje stronę internetową w wyszukiwarce Google. To oznacza, że aby ktoś kupił Wasz produkt lub usługę, musi Was tam najpierw znaleźć. Najlepiej, aby po wpisaniu odpowiedniego zapytania, Wasz adres www pojawił się na pierwszej stronie wyszukiwań Google. Aby ten efekt osiągnąć, niezbędna jest unikalna i aktualizowana (blog, aktualności) treść na stronie internetowej. Robot Google docenia wyłącznie autorskie, wartościowe treści. Najlepiej aby były to tzw. treści SEO z ukrytymi słowami kluczowymi.

SŁOWA KLUCZOWE NA STRONIE INTERNETOWEJ
Słowa kluczowe, frazy - te określenia dość często mogą się pojawiać podczas Waszych rozmów z copywriterami, tworzącymi treści na strony internetowe lub agencjami SEO, które pozycjonują witryny www. Istnieją narzędzia, które pozwalają szczegółowo zbadać każde słowo wpisywane przez nas do wyszukiwarki. Krótko rzecz ujmując, agencje wiedzą dokładnie jakie frazy/słowa kluczowe są najczęściej wpisywane w Google. Jeśli odpowiednio rozmieszczą je w treści www, Wasza pozycja w wyszukiwarce wzrośnie.

WEJŚCIE NA SZCZYT TEJ GÓRY MOŻE SIĘ BARDZO OPŁACIĆ
Pozycjonowanie stron internetowych jest domeną tzw. agencji SEO. Informatyce optymalizują stronę internetową pod kątem informatycznym, copywriterzy tworzą treści z umiejętnie rozmieszczonymi słowami kluczowymi, a specjaliści ds. marketingu internetowego przeprowadzają specjalistyczne kampanie reklamowe w Internecie, kierujące ruch z serwisów internetowych na Waszą stronę internetową. Pozycjonowana strona internetowa jest przeważnie źródłem bardzo wielu nowych kontaktów biznesowych. Większość moich klientów opiera o tę formę marketingu swoją sprzedaż.


Marcin Brzeziński
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...